Caramel&Cie – mój tornister, mój towarzysz przygód

Kilka słów o Caramel&Cie

Dzieci w szkole dzielą się kredkami, pracą domową, a nawet drugim śniadaniem. Dzieci mają wspólne odkrycia, emocje i tajemnice. Ale każde z nich ma własną torbę szkolną. Unikatowy, wyjątkowy tornister, który pozwala dziecku wyrazić swoją tożsamość w grupie. To hasło to dewiza, którą Rafaela Garcia – założycielka marki Caramel & Cie – kieruje się podczas projektowania swoich tornistrów.

Kim jest Rafaela Garcia?

Urodzona w Wenezueli w 1975 roku Rafaela Garcia miał szczęśliwe dzieciństwo w domu pełnym dzieci, kolorów i muzyki. Jako mała dziewczynka przepełniona wyobraźnią, uwielbiała udoskonalać swoje zabawki. Tworzyła ekstrawaganckie sukienki dla swoich lalek i projektowała kostiumy dla siebie i swoich braci.

Bardzo szybko wiedziała, że chce zostać projektantką. Najpierw studiowała w Prodiseño, prestiżowej szkole projektowania graficznego w Caracas, a następnie w ENSCI-les atelier w Paryżu.

W 2015 roku Rafaela stworzyła Caramel & Cie. Dla niej to nie tylko marka. To także kreatywny, zabawny i społeczny projekt, który angażuje niezależnych producentów. Produkcja odbywa się w Wietnamie, ale tylko u sprawdzonych rzemieślników, których wiedzę, ducha przedsiębiorczości i odwagę podziwia. Wszystko na zasadach Fair Trade.

Twórczyni marki wierzy, że to od producentów i klientów zależy przyszłość świata. Dlatego wnętrze torebek szkolnych Caramel & cie jest teraz wykonane w 100% z poliestru z recyklingu.

Kiedy Rafaela Garcia projektuje tornister dla Caramel & Cie, tworzy coś, co stanie się łącznikiem między domowym azylem dziecka, a wielką przygodą, jaką jest szkoła. Uważa tornistry za przyjaciół, którzy zostają w pamięci dziecka przez całe życie.

Hasła przewodnie!

Wyglądaj dobrze

Tornistry szkolne Caramel&Cie są piękne i zachwycają wyglądem zarówno dorosłych jak i dzieci. Ich materiały, wzory i kolory przemawiają do dzieci, a wysoka jakość zadowala rodziców. Mają nietuzinkowy design. Niektóre są bardziej nowoczesne, inne bardziej klasyczne: wszystkie idealnie dopasowane do Waszych potrzeb.

Czuj się dobrze

Tornistry są lekkie, trwałe i wygodne. Mają szelki wyłożone miękką gąbką i plecy są wzmocnione siateczką, która zapobiega poceniu. Wzmocnione szwy dają gwarancję, że plecaki wytrzymają wszystkie testy, którym dzieci je poddają. Wnętrze jest z wodoodpornego materiału, dzięki czemu można w nim bezpiecznie przechowywać wszystkie cenne skarby.

Działaj dobrze

Wybór torby szkolnej Caramel & Cie to mądry i odpowiedzialny wybór. Nasze tornistry powstają w niezależnych warsztatach i firmach rodzinnych w Wietnamie, a także w małej fabryce w Chinach. Rzemieślnicy i szwaczki, którzy tam pracują również są również rodzicami. Warunki pracy, w duchu ludzkości i solidarności, pozwalają im cieszyć się życiem rodzinnym, jednocześnie zapewniając środki na wysłanie dzieci do szkoły.