Bez plecaka nie ma przedszkolaka!

Bez plecaka nie ma przedszkolaka!

Twoje dziecko już wkrótce idzie do przedszkola? To ważny krok w jego życiu! Aby je wspierać dużo z nim rozmawiasz, uspokajasz, wyjaśniasz i zarażasz pozytywnymi myślami na temat przedszkola. Krótko mówiąc, jesteś po jego stronie! Co jeszcze możesz zrobić, aby wesprzeć malucha w tym wyzwaniu to wybrać dla niego pierwszy plecak! Taki, z którym nie będzie chciał się rozstać i dzięki temu chętniej będzie wracał przedszkola.

Plecaczek do przedszkola może wydawać się tylko gadżetem, ale jest to niezbędny element, który pozwala dziecku zabrać trochę domowej atmosfery ze sobą! Spraw, żeby wybór plecaka był Waszą wspólną przygodą i poprosić malucha o pomoc w wyborze. Dzięki temu będzie jeszcze bardziej do niego przywiązany.

Przedszkolak nie musi jeszcze nosić ze sobą książek i zeszytów, ale wciąż będzie musiało mieć ze sobą przekąskę, butelkę z wodą, maskotkę pocieszyciela i inne ważne skarby. Krótko mówiąc, musi zmieścić w plecaczku całe swoje szkolne życie!

Jaki model wybrać?

Oferta na rynku jest przeogromna i wybór jednego modelu to nie lada wyzwanie!

Żeby wybrać model, idealny należy przeanalizować kilka kryteriów. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj! W skrócie zwróć uwagę na:
– materiał (najlepiej wodoodporny),
– budowę ramiączek (powinny być wyściełane miękką gąbką)
– rozmiar (dostosowany do Twojego dziecka: po założeniu musi przylegać do pleców dziecka i mieć tę samą szerokość).
– rodzaj zapięcia (powinno być na tyle proste, aby dziecko mogło je bez problemu otworzyć).

Dodatkowe kryteria

Dodatkowe kryteria to: pojemność, ilość kieszeni i wzmocnione szwy.

Nasza rada: maluchy w przedszkolu często mają problem z rozpoznaniem, które rzeczy należą do nich. Warto wziąć model na tyle niepowtarzalny, że bez problemu go rozpoznamy. Można go również podpisać lub w jednej z kieszonek umieścić zdjęcie dziecka.

Modele plecaka do przedszkola

Po przeanalizowaniu kwestii praktycznej i funkcjonalnej nadszedł czas na estetykę i design! Dzieci, nawet małe, są naprawdę na to wrażliwe, więc tym bardziej zależy nam by były zadowolone z wyboru!

Najpopularniejsze plecaki do przedszkola to, jak łatwo się domyśleć, te z wizerunkiem bohaterów z bajek dla dzieci. Niestety istnieje ryzyko, że taki sam plecak będzie miała połowa maluchów w grupie.

Warto więc postawić na bardziej klasyczny model, który sprawi, że Twoje dziecko poczuje się jeszcze bardziej wyjątkowe i wyróżni w tłumie!

Masz problem z wyborem?

Napisz do nas: sklep@mojtornister.pl! Chętnie pomożemy Ci dobrać wyjątkowy model dla Twojego malucha!