Idealny tornister – jak go wybrać ?

Jak wybrać idealny tornister dla Twojego dziecka?

Wybór idealnego tornistra nie jest łatwy. Nie dość, że musi podobać się dziecku to jeszcze musi spełnić wymagania, które narzuca szkoła i jeszcze chronić kręgosłup Twojego małego Skarba.

Niezależnie od tego, czy ostateczny wybór padnie na kolor różowy z brokatem, czy niebieski w słoniki, wszystko zaczyna się od wyboru idealnego modelu! Nie może być za mały, ale na pewno nie za duży. Nie warto więc ryzykować…

My sami jesteśmy rodzicami i znamy ten problem doskonale. Jeśli potrzebujesz pomocy to dobrze trafiłeś! Chętnie udzielimy kilku wskazówek.

Jakie cechy ma idealny tornister?

Odporny

Twoje dziecko i jego tornister przeżyją wspólnie wiele przygód. Dlatego mocne szwy, wzmocnione dno plecaka i materiały odporne na uszkodzenia mechaniczne to podstawa.
Wybierz wodoodporny tornister zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz: wytrzyma dłużej i nie będziesz się już martwić plamami z drugiego śniadania!
Wskazówka: jeśli plecak nie przewraca się gdy go odłożymy na bok, to dobry początek.

Lekki

Solidna szkolna torba może być również lekka! Waga pustego tornistra nie może przekraczać 1,2 kg, ponieważ jak dobrze wiemy, będzie duuużo cięższy po napełnieniu. Zawsze uważaj, aby nie przeciążyć swoich dzieci.
Wskazówka: waga wypełnionego plecaka, nie powinna przekraczać 10% masy twojego dziecka. Jeżeli waży więcej – może warto pomyśleć o tornistrze na kółkach? 

Wygodny

Dobrze wykonany tornister szkolny musi być bezpieczny dla pleców i ramion dziecka. Sprawdź czy wybrany przez Ciebie model ma paski wyściełane miękką gąbką o strukturze plastra miodu (czyli z tkaniny oddychającej). Dobrze jeśli ta wartwa tkaniny zabezpieczającej przed poceniem się znajduje się również na całej długości pleców.
Wskazówka: Szerokie, regulowane i miękkie paski pomogą zachować dobrą postawę naszych dorastających dzieci.

Pakowny

Warto, żeby tornister miał jedną lub dwie duże przegrody i kilka małych kieszonek. Kiedy w środku panuje ład i porządek łatwiej odszukać wszystkie skarby, które do plecaka zapakowaliśmy. I nie trzeba wołać: “mamoo nie mogę znaleźć”.

Z charakterem!

Pozwól dziecku wyrazić swoją wyjątkową osobowość dzięki tornisterowi z oryginalnym projektem graficznym. O wiele łatwiej jest znaleźć swoje rzeczy, gdy nie wyglądają jak u wszystkich innych prawda?

Po co się dopasować, skoro można się pozywynie wyróżniać!

Zadzwoń lub napisz do nas na sklep@mojtornister.pl a zrobimy wszystko, by wybrać dla Was idealny model!