TORBA, TORNISTER CZY PLECAK? Dla każdego coś dobrego!

TORBA, TORNISTER CZY PLECAK? Dla każdego coś dobrego!

Podczas przygotowań do nowego roku szkolnego, jednym z głównych zadań super-rodzica jest znalezienie idealnego tornistra, torby czy plecaka dla dziecka. Jest to o tyle trudne, że musimy pogodzić oczekiwania i dziecka i nasze. Co więcej wypatrzony przez nas model musi pomieścić wszystkie książki, ale jednocześnie nie wykrzywiać pleców naszego malucha.
I nie może się porwać od nadmiaru wyposażenia. Tornister nie może być również za mały, ani tym bardziej za duży.

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w wyborze idealnego modelu.

Początek szkolnej przygody

Jeżeli Twoje dziecko dopiero rozpoczyna szkolną przygodę – zdecydowanie polecamy tornister. Będzie to najzdrowsze dla jego wciąż rosnących pleców. Jeżeli w dodatku Twój maluch jest drobnej budowy – to model na kółkach powinien sprawdzić się idealnie.

tornister Jeune Premier

Starsze dzieci i młodzież

Jeżeli natomiast szukamy modelu dla dzieci od około 9 roku życia w górę możemy sobie pozwolić na większą swobodę w doborze. Wciąż najbardziej rekomendujemy tornistry. Jednak plecaki są bardziej popularne w szkołach i zdajemy sobie sprawę, że starsze dzieci mogą naciskać, by mieć taki plecak jak ma kolega czy koleżanka. Dlatego, plecaki dostępne w naszej ofercie są tak zaprojektowane, by nadal w jak największym stopniu pozwalały zachować prawidłową postawę naszego nastolatka.

Dla kogo torba?

Dla wszystkich! Ale tylko pod warunkiem, że po napełnieniu nadal jest lekka! Idealnie sprawdzi się do przedszkola i na wycieczkę. Zarówno dla mamy jak i dla córki. Jeżeli szukamy czegoś w czym nasze dzieci mają nosić ciężkie książki 5 razy w tygodniu, skupmy się na rozwiązaniach z paskami na oba ramiona.

Wskazówka: Dzieci naśladują rodziców. Jeśli dasz przykład i pokażesz że nawet dorośli noszą plecaki i tornistry zamiast torebki! Kręgosłup Twój i Twojego dziecka Wam za to podziękuje 😉

Przeczytaj więcej na temat: Cechy idealnego tornistra oraz jak dobrać odpowiedni rozmiar?